eFaktura - poznaj jej zalety


 
 • Skrócenie czasu dystrybucji dokumentów
 • Pewność, że rachunek nie zaginie i nie trafi w niepowołane ręce
 • Odbiór e-faktury w każdym miejscu, wystarczy dostęp do Internetu
 • Dostępność systemu w trybie 24/7/365
 • Ekologia - korzystając z e-faktury oszczędzamy tony papieru
 • Zabezpieczenie przed dostępem osób niepowołanych
 • Historia faktur i rachunków na wyciągnięcie ręki
 • Zgodność z przepisami polskiego prawa podatkowego!
 • Korzystanie z usługi jest bezpłatne

 
Pytania i odpowiedzi

› Co to jest eFaktura ?

Jest to faktura sprzedaży wystawiana w formie elektronicznej udostępniona Klientowi na serwerze Klimas Wkret - Met sp. z o.o. eFaktura zawiera te same dane, co faktura drukowana i zastępuje tradycyjny dokument w wersji papierowej.

› Jaka jest różnica, pomiędzy eFaktura a fakturą papierową?

eFaktura posiada taką samą wartość prawną, jak faktura w formie papierowej. Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi kontroli skarbowej, (Dz.U. z 2010r. nr 249 poz. 1661).

› Kto może skorzystać z eFaktury?

Z eFaktury może skorzystać każdy Klient Klimas Wkręt – Met , który wyraził zgodę na otrzymywanie faktur drogą elektroniczną.

› Co muszę zrobić aby otrzymywać eFakturę?

Aby korzystać z eFaktury należy wypełnić oświadczenie o akceptacji otrzymywania faktur elektronicznych oraz podać adresu e-mail na który będą wysyłane elektroniczne faktury w formacie pdf. Druki oświadczenia dostępne u przedstawiciela handlowego firmy Klimas Wkręt – Met sp. z o.o. Podpisany druk należy przekazać przedstawicielowi handlowemu.

› Jak działa usługa eFaktury?

eFaktury dostępne są na elektronicznej platformie WKonline. Dostęp do eFaktury możliwy jest po uprzednim zalogowaniu do systemu. Powiadomienie o udostępnieniu faktury elektronicznej wysyłane jest na podany, na druku oświadczenia o akceptacji faktur elektronicznych, adres email w ciągu maksymalnie 1 dnia od daty jej wystawienia. Jednocześnie w w/w powiadomieniu zostanie dodatkowo owa efaktura dołączona w załączniku maila.

› Co jest potrzebne do korzystania z eFaktury?

Aby korzystać z eFaktury na komputerze powinien być zainstalowany program do przeglądania dokumentów w formacie PDF. Polecamy darmowego Adobe Acrobat Reader

› Skąd będę wiedział, że została wystawiona eFaktura?

Powiadomienie o wystawieniu eFaktury wysyłane jest na podany w formularzu oświadczenia o akceptacji faktur elektronicznych adres emailowy w ciągu 1 dnia od jej wystawienia.

› Czy mogę wykorzystać eFakturę do rozliczeń z urzędem skarbowym?

eFaktura posiada zgodnie z przepisami taką samą wartość prawną, jak dokument w wersji papierowej.

› Jak księgować i przechowywać eFakturę?

Księgowanie faktury elektronicznej jest identyczne jak w przypadku dokumentu papierowego. Ma on taką samą moc prawną jak zwykła faktura, a proces księgowania nie zmienia się. Różnica może polegać tylko na sposobie jej przechowywania. Podobnie jak faktura papierowa przechowywana przez np. przez Główną Księgową w Państwa firmie w segregatorze, efaktura również powinna być przechowywana na dysku, płycie CD czy innym nośniku służącym do przechowywania plików. Ustawodawca wymaga jedynie, aby plik elektroniczny zawierający eFakturę był udostępniony na żądanie Urzędu Skarbowego.

 
Grupy produktowe


Aktualności

› I Targi Budownictwa Drewnianego

Targi Budownictwa DrewnianegoKlimas Wkręt-met przygotowuje się do kolejnej branżowej imprezy – tym razem zapraszamy do odwiedzenia z nami pięknego Krakowa, gdzie w dniach 22-24 kwietnia odbędą się I Targi Budownictwa Drewnianego DREW-DOM. Zaprezentujemy tam szeroki wachlarz naszych produktów do konstrukcji drewnianych. Organizatorem wydarzenia, którego tematem jest szeroko pojęte budownictwo drewniane, są Stowarzyszenie Dom Drewniany oraz firma Drewdom-Mętel. W trakcie kwietniowej imprezy odbędzie się seminarium „Buduj z drewna”, a także budowa „na żywo” domu z drewna, który potem zostanie zlicytowany.
Do zobaczenia w Krakowie!

› Życzenia świąteczne

› Zaproszenie na 14 Targi Grupy PSB!

Targi PSB 2016Od 2 do 3 marca w Kielcach odbywać się będą cykliczne, wewnętrzne targi Grupy PSB. Podczas tegorocznej, czternastej już edycji imprezy, firma Klimas Wkręt-met będzie ponownie prezentowała się jako producent z wieloletnim doświadczeniem, który jest zaufanym partnerem dla wielu polskich przedsiębiorców i dostawców. Polskie Składy Budowlane S.A. już od kilkunastu lat organizują wewnętrzne targi, które są okazją do spotkania i poznania gamy produktów z branży budowlanej oraz do zgromadzenia w jednym miejscu producentów z całego kraju.
Do zobaczenia! Hala B, stoisko 17

› Klimas Wkręt-met ponownie na siatkarskim boisku!

Wspieramy fundację
We Wrocławiu właśnie zakończył się siatkarski weekend sponsorowany przez firmę Klimas Wkręt-met. Weekend 5-7 lutego dał wiele sportowych emocji kibicom siatkówki. We Wrocławiu odbył się Finał Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn.
Na tytuł najlepszego zespołu zasłużyła PGE Skra Bełchatów, która pokonała w walce o złoto drużynę ZAKSA Kędzierzyn Koźle wynikiem 3:2. Gratulujemy! Nagrodę dla MVP turnieju - Mariusza Wlazłego, wręczał właściciel firmy Klimas Wkręt-met, Wojciech Klimas

› Klimas Wkręt-met wraca do gry - czas na mocną zagrywkę!

Puchar Polski 2016
Po krótkiej przerwie – Klimas Wkręt-met na nowo wchodzi do gry. Wsparcie polskiej piłki siatkowej i sponsoring tak ważnego wydarzenia, jak Finał Pucharu Polski to wyzwanie i zaszczyt dla całej załogi firmy, w której sportowy duch nie zanika. Rozpoczyna się kolejny set! Rozgrywki, które odbywać się będą we Wrocławiu od 5 do 7 lutego są zwieńczeniem siatkarskiego sezonu i spotkaniem najlepszych drużyn, które na swój sukces pracowały wiele miesięcy.

› Zaproszenie na BUDMĘ!

Monteriada 2016Podczas corocznych Międzynarodowych Tragów Budownictwa i Architektury Budma organizowane są edukacyjne pokazy, w których nasza firma bierze czynny udział. Pod hasłem Monteriada promowana jest idea Dobrego Montażu – kampania, której celem jest pokazanie najlepszych produktów i najsprawniejszych metod ich montażu. Produkty firmy Klimas Wkręt-met będą używane przez profesjonalnych Dobrych Monterów, którzy testowo i cyklicznie montować będą m.in. okna i drzwi. W czasie pokazów prezenterzy z konkretnych firm biorących udział w Monteriadzie będą opowiadać o użyteczności i zaletach produktów. Obecni będą też eksperci z każdej firmy, którzy odpowiedzą na pytania i rozwieją wszystkie wątpliwości zainteresowanych.
Do zobaczenia! Hala 5, stoisko 73

› Fundacja Ronalda McDonalda

› Wkręt-met w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie Polskie Okna i DrzwiStowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) przyjęło do swego grona firmę Wkręt-met, polskiego producenta technik zamocowań, w tym rozwiązań dedykowanych systemom ociepleń. Dzięki coraz większej liczbie zrzeszonych podmiotów, organizacja umacnia swą pozycję reprezentanta polskiej branży ETICS, jednej z największych w Europie.

› Złota Budowlana Marka Roku 2015

Budowlana Marka Roku 2015WKRĘT-MET kolejny raz zajął pierwsze miejsce otrzymując złotą statuetkę Budowlanej Marki Roku i CHAMPIONA w kategorii Zamocowania Budowlane. Dziękujemy wykonawcom za zaufanie!
Nowe produkty

› NOWOŚĆ! SFX

SFX Łącznik uniwersalny SFX do wszystkich podłoży
› więcej

› WKTHERM S

WKTHERM S Wkręcane łączniki z trzpieniem metalowym z krótką strefą rozpierania
› więcej

› ECO-DRIVE

eco-drive Wkręcane łączniki z metalowym trzpieniem i teleskopowym talerzykiem dociskowym.
› więcej

› FIXPLUG

FIXPLUG Wbijane łączniki z trzpieniem tworzywowym z przesuwnym talerzem dociskowym
› więcej

› KPR-FAST

KPR-FAST Kołki ramowe przetykowe
› więcej


Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas
informacje o nowościach i promocjach,
podaj nam swój adres email.

Podaj nazwę firmy lub swoje imię i nazwisko
Infolinia
• zamówienia
• płatności
• Wk Online
Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami pod numerami telefonu:

 • › 801 477 477
 • › (34) 326 13 00

godziny otwarciaInfolinia jest dla Państwa dostępna:
Pon-Pt: 8.00-16.00

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.


© 2013-2015  Klimas Sp. z o.o.