O firmie

Nieprzerwanie od wielu lat Wkręt-met otrzymuje nagrody i wyróżnienia, m.in. Gazele Biznesu, złote Laury Konsumenta. W roku 2011, 2012 oraz 2013 rynek wykonawców jednoznacznie wskazuje na Wkręt-met jako Złotą Budowlaną Markę Roku w branży zamocowań. Badania wśród konsumentów zaowocowały przyznaniem tytułu Złotego Konsumenckiego Lidera Jakości 2013.

Wkręt-metWkręt-met, to największy producent technik zamocowań w Polsce i w Europie Środkowo – Wschodniej. Zaopatruje odbiorców głównie w łączniki tworzywowe do ociepleń, kołki rozporowe uniwersalne, ramowe, szybkiego montażu, wkręty hartowane, samowiercące, elementy do suchej zabudowy. Jedną z głównych grup produkcji są łączniki do izolacji, służące do mocowania izolacji termicznej fasad będącej istotnym elementem domów pasywnych.

Rodzinna tradycja

Rozpoczęcie działalności firmy Wkręt-met datuje się na rok 1990. Powstała ona jako kontynuacja działań rodzinnej firmy, zajmującej się produkcją elementów z tworzyw sztucznych. Początkowo był to niewielki zakład mieszczący się na 300 m2, z zaledwie kilkoma maszynami produkcyjnymi oraz niewielkim zapleczem magazynowym.

Wkręt-metIntensywny rozwój zaczął się w roku 1992. To wtedy firma przybrała nazwę Wkręt-met i rozpoczęła inwestycję w rozbudowę. Zakupiono wówczas kolejne maszyny do produkcji elementów z plastyku oraz kilka walcarek automatycznych. Dobudowano również nową halę produkcyjną oraz magazyn wyrobów gotowych, co z kolei pozwoliło na produkcję w systemie trójzmianowym oraz utworzenie stanu logistycznego elementów najbardziej poszukiwanych przez klientów. Kolejne lata to ciągły rozwój, znaczące powiększanie parku maszynowego (w tym m.in. piece hartownicze), co pozwoliło wdrożyć nowe technologie w produkcji zamocowań i zwiększyć moce produkcyjne. Na tym się jednak nie skończyło. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych rozpoczęła się bowiem budowa największego i najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego technik zamocowań w Europie Środkowej i Wschodniej. Hale, które wówczas powstały, objęły 10 tyś. m2 powierzchni użytkowej. Zakup wtryskarek najwyższej klasy m.in. Krauss Mafei, Demag, Arburg, pozwolił na zwiększenie wydajności i jakości produkcji.

Europejska Aprobata TechnicznaJako pierwsza polska firma otrzymała w 2005 roku europejską aprobatę techniczną na wyroby budowlane. Dzisiaj może się poszczycić aż 11 takimi aprobatami. Pozostałe produkty posiadają aprobaty krajowe. Certyfi katy te, potwierdzone badaniami przez polskie i niemieckie instytuty, dowodzą najwyższej jakości oferowanych produktów.

Wtryskarki, prasy i walcarki

Wkręt-metKolejnym krokiem w rozwoju firmy była trwająca w latach 2008-2010 budowa centrum logistycznego Wkręt-met. Magazyn wysokiego składowania z oddziałem produkcyjnym wraz z zapleczem biurowym o łącznej powierzchni ok. 30 000 m2 powstał w miejscowości Wanatyk. Częstochowy. W sumie, na dzień dzisiejszy, powierzchnia produkcyjna Wkręt-met to ponad 50 000m2. Powierzchnie przeznaczone pod kolejne inwestycje to aż 100 000 m2!

Wkręt-metJednak to nie tylko w samej powierzchni jest siła,ale co najistotniejsze - w jej zagospodarowaniu. Obecnie firma wyposażona jest w ponad sto wtryskarek, 200 pras i walcarek (także z możliwością produkcji śrub metrycznych nawet w klasie 10.9 i 12.9) oraz nowoczesną narzędziownię z zaawansowanymi centrami obróbczymi. Wkręt-met znacząco poszerzył również swoją ofertę. Oprócz zaawansowanych technik zamocowań, oferuje również całą gamę produktów chemii budowlanej, takich jak piany, silikony czy kleje oraz kotwy chemiczne; akcesoria do elektronarzędzi, m.in. tarcze diamentowe i korundowe oraz wiertła, a także folie i taśmy.

Olbrzymim dodatkowym walorem inwestycji okazał się również fakt, iż centrum jest zlokalizowane bezpośrednio przy trasie DK-1 i posiada niezależny zjazd i wjazd na trasę szybkiego ruchu, co wydatnie usprawnia realizację funkcji zaopatrzeniowych i dystrybucyjnych na obszarze Polski i Europy. Front przeładunkowy to 30 nowoczesnych bram dokujących, podzielonych na sekcje zapewniające kierunkowość przepływu towaru. Przy takiej powierzchni hal produkcyjnych, magazynów i centrum logistycznego oraz tak daleko technologicznie rozwiniętym ich wyposażeniu, kolejne lata pozwoliły na skupienie się na nieustannym rozwoju i wprowadzaniu nowych produktów – w tym innowacyjnych łączników izolacji termicznej czy kołków ramowych z europejską aprobatą techniczną.


 
Grupy produktowe


Aktualności

› I Targi Budownictwa Drewnianego

Targi Budownictwa DrewnianegoKlimas Wkręt-met przygotowuje się do kolejnej branżowej imprezy – tym razem zapraszamy do odwiedzenia z nami pięknego Krakowa, gdzie w dniach 22-24 kwietnia odbędą się I Targi Budownictwa Drewnianego DREW-DOM. Zaprezentujemy tam szeroki wachlarz naszych produktów do konstrukcji drewnianych. Organizatorem wydarzenia, którego tematem jest szeroko pojęte budownictwo drewniane, są Stowarzyszenie Dom Drewniany oraz firma Drewdom-Mętel. W trakcie kwietniowej imprezy odbędzie się seminarium „Buduj z drewna”, a także budowa „na żywo” domu z drewna, który potem zostanie zlicytowany.
Do zobaczenia w Krakowie!

› Życzenia świąteczne

› Zaproszenie na 14 Targi Grupy PSB!

Targi PSB 2016Od 2 do 3 marca w Kielcach odbywać się będą cykliczne, wewnętrzne targi Grupy PSB. Podczas tegorocznej, czternastej już edycji imprezy, firma Klimas Wkręt-met będzie ponownie prezentowała się jako producent z wieloletnim doświadczeniem, który jest zaufanym partnerem dla wielu polskich przedsiębiorców i dostawców. Polskie Składy Budowlane S.A. już od kilkunastu lat organizują wewnętrzne targi, które są okazją do spotkania i poznania gamy produktów z branży budowlanej oraz do zgromadzenia w jednym miejscu producentów z całego kraju.
Do zobaczenia! Hala B, stoisko 17

› Klimas Wkręt-met ponownie na siatkarskim boisku!

Wspieramy fundację
We Wrocławiu właśnie zakończył się siatkarski weekend sponsorowany przez firmę Klimas Wkręt-met. Weekend 5-7 lutego dał wiele sportowych emocji kibicom siatkówki. We Wrocławiu odbył się Finał Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn.
Na tytuł najlepszego zespołu zasłużyła PGE Skra Bełchatów, która pokonała w walce o złoto drużynę ZAKSA Kędzierzyn Koźle wynikiem 3:2. Gratulujemy! Nagrodę dla MVP turnieju - Mariusza Wlazłego, wręczał właściciel firmy Klimas Wkręt-met, Wojciech Klimas

› Klimas Wkręt-met wraca do gry - czas na mocną zagrywkę!

Puchar Polski 2016
Po krótkiej przerwie – Klimas Wkręt-met na nowo wchodzi do gry. Wsparcie polskiej piłki siatkowej i sponsoring tak ważnego wydarzenia, jak Finał Pucharu Polski to wyzwanie i zaszczyt dla całej załogi firmy, w której sportowy duch nie zanika. Rozpoczyna się kolejny set! Rozgrywki, które odbywać się będą we Wrocławiu od 5 do 7 lutego są zwieńczeniem siatkarskiego sezonu i spotkaniem najlepszych drużyn, które na swój sukces pracowały wiele miesięcy.

› Zaproszenie na BUDMĘ!

Monteriada 2016Podczas corocznych Międzynarodowych Tragów Budownictwa i Architektury Budma organizowane są edukacyjne pokazy, w których nasza firma bierze czynny udział. Pod hasłem Monteriada promowana jest idea Dobrego Montażu – kampania, której celem jest pokazanie najlepszych produktów i najsprawniejszych metod ich montażu. Produkty firmy Klimas Wkręt-met będą używane przez profesjonalnych Dobrych Monterów, którzy testowo i cyklicznie montować będą m.in. okna i drzwi. W czasie pokazów prezenterzy z konkretnych firm biorących udział w Monteriadzie będą opowiadać o użyteczności i zaletach produktów. Obecni będą też eksperci z każdej firmy, którzy odpowiedzą na pytania i rozwieją wszystkie wątpliwości zainteresowanych.
Do zobaczenia! Hala 5, stoisko 73

› Fundacja Ronalda McDonalda

› Wkręt-met w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie Polskie Okna i DrzwiStowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) przyjęło do swego grona firmę Wkręt-met, polskiego producenta technik zamocowań, w tym rozwiązań dedykowanych systemom ociepleń. Dzięki coraz większej liczbie zrzeszonych podmiotów, organizacja umacnia swą pozycję reprezentanta polskiej branży ETICS, jednej z największych w Europie.

› Złota Budowlana Marka Roku 2015

Budowlana Marka Roku 2015WKRĘT-MET kolejny raz zajął pierwsze miejsce otrzymując złotą statuetkę Budowlanej Marki Roku i CHAMPIONA w kategorii Zamocowania Budowlane. Dziękujemy wykonawcom za zaufanie!
Nowe produkty

› NOWOŚĆ! SFX

SFX Łącznik uniwersalny SFX do wszystkich podłoży
› więcej

› WKTHERM S

WKTHERM S Wkręcane łączniki z trzpieniem metalowym z krótką strefą rozpierania
› więcej

› ECO-DRIVE

eco-drive Wkręcane łączniki z metalowym trzpieniem i teleskopowym talerzykiem dociskowym.
› więcej

› FIXPLUG

FIXPLUG Wbijane łączniki z trzpieniem tworzywowym z przesuwnym talerzem dociskowym
› więcej

› KPR-FAST

KPR-FAST Kołki ramowe przetykowe
› więcej


Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas
informacje o nowościach i promocjach,
podaj nam swój adres email.

Podaj nazwę firmy lub swoje imię i nazwisko
Infolinia
• zamówienia
• płatności
• Wk Online
Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami pod numerami telefonu:

  • › 801 477 477
  • › (34) 326 13 00

godziny otwarciaInfolinia jest dla Państwa dostępna:
Pon-Pt: 8.00-16.00

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.


© 2013-2015  Klimas Sp. z o.o.